HISTORIA OD 1961r

Założycielem szkółki w 1961 roku był Paweł Burziwoda. Początkowo jedynie zajmowała powierzchnię 11ha. Największy rozwój datujemy na lata 2008-2016 wówczas poszerzyliśmy obszar o 5ha i dołożyliśmy tunele foliowe. Od 2011 roku szkółka nieustannie rozwija i poszerza swój zakres roślin.

Szkółka systematycznie i nieustannie od 2016 organizuje dni otwarte na przełomie maja / czerwca pt “Wiosna w ogrodzie” oraz na przełomie sierpnia / września  “Hortensjowy Zawrót Głowy ” te cykliczne spotkania pozwalają nam utrzymać ciepły kontakt z wszystkimi naszymi kontrahentami i klientami a także pozwalają poszerzać naszą wiedzę i pasje w tematyce roślin.

Nasza rodzinna pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie to miłość do roślin i piękna, które posiadają.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkółki szczególnie w okresie cyklicznych spotkań, aby lepiej Nas poznać i Naszą tradycję.

PLAN SZKÓŁKI

PASJA NIE TYLKO DO ROŚLIN

Historia Naszego ciągnika sięga jeszcze lat 60’tych gdy wówczas użytkowany był jako ciągnik sadowniczy. Niezawodnie wspomagał rozwój szkółki przez wiele lat przez co ucierpiał poprzez ciągłą eksploatację.

Wówczas padł pomysł jego wyremontowania i odrestaurowania. Remont rozpoczęliśmy w 2016 roku. Początkowo remontowaliśmy silnik i skrzynie biegów z czasem dokupiliśmy nową kabinę przez co stał się wyjątkowy i zyskał miano “naszej maskotki”.

Teraz z dumą wystawiamy i prezentujemy go przy każdej okazji otwartych imprez w naszej szkółce. Przyciąga zawsze zaciekawienie pasjonatów motoryzacji a czasem staje się niezłą zagadką do rozwikłania.

Nasz “Stary – Nowy” ciągnik jest naszą wizytówką miłości do tego co robimy i nie tylko w kwestii roślin ale i także motoryzacji.

Zachęcamy przy kolejnej okazji dni otwartych do jego obejrzenia.

GALERIA CIĄGNIKA